Çivril Ziraat Odası

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Çivril Ziraat Odası > Faaliyetlerimiz

Faaliyetlerimiz

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Çivril Elma Festivali’ne maddi-manevi katkıda bulunuyor, Çivril’in elmasını bütün yurt sathında tanıtmaya çalışıyoruz.

Odamız bünyesinde 4 Adet Arpa-Buğday Eleme makinası, 1Adet Dip Kazan ve Muhtarlıklarımıza bulunan 79 Adet Yem ezme makinesi ile çiftçilerimize hizmet vermekteyiz.

Çivril Ziraat Odamız olarak Çiftçilerimizin Eğitim ve Toplantıları için 150 kişilik toplantı salonumuz ile hizmet vermekteyiz. 

Yıllardır faaliyete geçmesi için emek sarf ettiğimiz İlçemizde büyük ihtiyaç olan Toprak Tahlil Laboratuarını Mayıs 2015 itibariyle Ziraat Odamız bünyesinde faaliyete geçirerek Çiftçilerimizin hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Toprak Tahlil Laboratuarında 2016 yılı itibari ile 2.100 çiftçimizin toprak analizi yapılmış, 2017 yılında da çiftçilerimize 12 ay boyunca hizmet verecektir.

 

Geliri büyük ölçüde elma üretimine bağlı üyelerimizin mağdur olmalarını önlemek, onların geleceği görerek üretim yapmalarını sağlamak, yurt içi ve yurt dışında pazar bulabilmek amacıyla kurulmasını sağladığımız  “Elmacılar Birliği” idealimizin yeterli destek görmemesi ise en büyük üzüntü sebebimizdir.

Hâlbuki bilinçli üreteci ürettiği malı daha üretim aşamasında pazarlar. Şu an olduğu gibi el emeğini, umudunu ve geleceğini tesadüflere veya kötü niyetli insanların eline bırakmaz. Biz ne olursa olsun bu birliğin faaliyete geçmesi ve layık olduğu desteği kazanması çabalarımıza devam ediyoruz.